O Thajské masáži

Thajská masáž, thajská jógová masáž, thajská jógová terapie, to jsou názvy pro tradiční léčebnou metodu praktikovanou v Thajsku po celá staletí. Tato forma umění, která je založena na ájurvédské medicíně a józe, byla předávána po celá staletí v neporušeném řetězci z učitele na žáka a dnes je praktikována po celém Thajsku. Thajská masáž si v západních zemích získává stále větší popularitu.

Úplná thajská masáž zahrnuje kombinaci akupresury, práci na energetických dráhách a protažení nikoli nepodobná józe.

Je tak odlišná od toho, co my obvykle nazýváme masáží, že bývá označována jako „jóga, kterou na vás vykonává někdo jiný“.

Thajská masáž je výborným doplněním jakéhokoliv cvičení a je vhodná pro klienty různého věku a s různými možnostmi.

Klasická masážní sestava může být modifikována tak, aby reflektovala nejrůznější potřeby a danosti, a lze ji užít jakožto terapeutickou metodu při podpoře rozvoje pohybového rozsahu a svalové síly.

Akupresumí body, které jsou propojeny komplikovanou sítí 72 000 energetických drah (tzv. sén), stimulují a relaxují pacientovo tělo i mysl a podporují přirozené léčivé procesy.
Tyto sén dráhy - energetické dráhy - jsou pro teorii thajské masáže klíčové.

Thajská masáž podporuje cirkulaci, rozvijí flexibilitu a svalový tonus. V mnoha případech (jako jsou přepracované svaly, únava, přetěžování a vymknutiny) může správně vedená masáž sehrát při nápravě poškozené tkáně klíčovou roli.